Unlimited Sports MX Page 1 of 1
2016 Gold Cup - Round 4
10/08/2016
Race Results Race: 1
Printed: 02:53 pm
450 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 21 YAM 2948452 Joseph S. Farrell Wesley Chapel, FL 2 2 25
2 413 YAM 2188992 Evan Haimowitz Saint Johns, FL 7 1 22
3 9 YAM 2287104 Fermin Ciccimarra Doral, FL 3 6 20
4 100 HON 3203706 Cole Harley Deltona, FL 1 9 18
5 12 SUZ 2256152 Nazareno Iglesias Miami Springs,, FL 4 8 16
6 412 KAW 845078 Conner Morris Valrico, FL 11 4 15
7 477 HON 468477 Christopher Byars Middleburg, FL 10 5 14
8 14 KTM 846638 Jack Valdez Orlando, FL 8 7 13
9 185 KAW 3008171 Connor P. Fortune Port Orange, FL 14 3 12
10 54 KTM 1034055 Jonathan Fitzgerald Apopka, FL 9 10 11
11 34 KTM 2928833 Hunter W. Blackledge Palm Coast, FL 6 13 10
12 10 YAM 2777275 Gerhard Matamoros Oviedo, FL 12 12 9
13 719 YAM 872809 Jacob T. Bender Weeki Wachee, FL 5 DNF 8
14 11 HON 3106910 Landon Davis Middleburg, FL 16 11 7
15 31 YAM 2119656 Dominick Tinari Weeki Wachee, FL 13 14 6
16 13 KTM 2233919 Juan Arteaga Cairo, GA 15 15 5
17 8 KAW 2287132 Ryan Garrett Brooksville, FL 17 16 4
Women (14+)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 49 HON 2159050 Alicia Goggel Weston, FL 2 1 25
2 27 YAM 3127301 Sharon Pantoja 3 2 22
3 362 HON 2826562 Kaitlyn Helzer Port Richey, FL 4 3 20
4 94 KTM 870945 Shelby Quast Weeki Wachee, FL 1 DNF 18
Race Results Race: 2
Printed: 02:53 pm
450 A/Pro
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 868 YAM 874988 Tristan Lane Deland, FL 1 1
2 99 HON 488643 Michael Clarke Palm Harbor, FL 2 2
3 108/ HON 2287102 Jeremias Jose Durbalo Miami, FL 3 3
4 19 YAM 1110209 Nathaneal Anderson Fellsmere, FL 4 4
450 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 50 YAM 217055 Austin Winslow Saint Cloud, FL 1 1 25
2 3 YAM 2106010 Perry Warren Plymouth, FL 2 2 22
3 56 YAM 234748 Zachary Robinson Dover, FL 5 3 20
4 254 YAM 2002902 Stephen Malec Riverview, FL 7 4 18
5 931 HON 845082 Evan Walker Plant City, FL 6 5 16
6 21 YAM 693414 Kevin G. Steele Seminole, FL 3 DNF 15
7 66 HON 3307270 Juan Manuel Costa Mar Del Plata, NA 4 DNS 14
DNS 28 KAW 2079954 Levi J. Newby Whitehall, MT DNS DNS
DNS 132 YAM 872786 Ty Casey Seminole, FL DNS DNS
Race Results Race: 3
Printed: 02:53 pm
85 (9-11)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 2890617 Matti L. Jorgensen Jr Graested, 1 1 25
2 75 KAW 2106686 Evan Ferry Largo, FL 3 2 22
3 731 KAW 2655704 Ayden Shive Dade City, FL 2 3 20
4 5 SUZ 2119669 Ryder Gwynn Orlando, FL 4 5 18
5 7 KAW 2947240 Ivan Aldama Jr Marathon, FL 6 4 16
6 899 SUZ 2155899 Rosue Hernandez Jr Miami, FL 5 6 15
7 57 KTM 2879187 Chase Matott Palatka, FL 7 7 14
8 100 KTM 2196585 Quentin Sandavol Dade City, FL 8 8 13
9 111 KAW 3238701 Julian Davis Middleburg, FL 9 9 12
85 (12-13)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 95 HSK 895089 Cody S. Russell Clermont, FL 1 1 25
2 116 KTM 1096449 Maddax Spatafore Altamonte Sprin, FL 3 3 22
3 77 SUZ 871497 Dustin V. Salter Sarasota, FL 2 4 20
4 199 KAW 2834447 Caleb Groves Floral City, FL 5 2 18
5 417 HSK 3304235 Mason Hronec Summerfield, FL 4 5 16
Race Results Race: 4
Printed: 02:53 pm
125 (12-16) no 85 or s.mini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 119 YAM 282835 Tyler Lang Port Richey, FL 1 1 25
2 43 YAM 958452 Cullin Park Clermont, FL 2 2 22
3 715 YAM 1008182 Christian Dresser Oviedo, FL 3 3 20
4 319 KTM 2795088 Christopher W. Post Jr Port St Lucie, FL 4 4 18
5 418 YAM 2154311 Blair Howard Belleview, FL 5 5 16
6 27 YAM 3127301 Sharon Pantoja 6 6 15
DNF 279 YAM 893168 Jeffrey Chambers Punta Gorda, FL DNF DNS 14
Race Results Race: 5
Printed: 02:53 pm
Collegeboy (16-24)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 99 HON 488643 Michael Clarke Palm Harbor, FL 2 1 25
2 21 YAM 693414 Kevin G. Steele Seminole, FL 1 2 22
3 19 YAM 1110209 Nathaneal Anderson Fellsmere, FL 4 3 20
4 108/ HON 2287102 Jeremias Jose Durbalo Miami, FL 3 5 18
5 931 HON 845082 Evan Walker Plant City, FL 5 4 16
6 27 HON 2106128 Victor Gonzalez Miranda, VE 6 6 15
Plus 25
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 24 KAW 484188 Jesse Freeman Brooksville, FL 1 1 25
2 153 KTM 660172 Robby Renner Mulberry, FL 2 2 22
3 501 SUZ 490900 Dustin Solovitch Ridge Manor, FL 3 3 20
4 259 HON 1107095 Jowan Boyd Clearwater, FL 4 5 18
5 359 HON 906145 Eric Jacobs Clearwater, FL 6 4 16
6 907 HON 2218613 Emil Nacnac Riverview, FL 5 6 15
Race Results Race: 6
Printed: 02:53 pm
51cc (4-6) special limited
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 26 KTM 2234370 Carson Wood Zephyrhills, FL 1 1 25
2 527 KTM 3020736 Elijah Evans Dade City, FL 2 2 22
3 923 KTM 3232675 Kayden Odell Valrico, FL 3 3 20
4 107 KTM 3133568 Trey D. Renfro Orlando, FL 5 4 18
5 117 COB 2287118 Brayden Comerford Ft. Lauderdale, FL 4 5 16
Race Results Race: 7
Printed: 02:53 pm
65 (7-9)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 57 KTM 2879187 Chase Matott Palatka, FL 1 1 25
2 51 KTM 2196542 Nathan Jeffery Orlando, FL 2 2 22
3 108 KTM 2118835 Zane Spires Newberry, FL 3 3 20
4 199 KTM 2233909 Kayden Groves Floral City, FL 5 5 18
5 55 KTM 2196584 Emile Lacher Brooksville, FL 8 4 16
6 289 KTM 2153388 Tyler W. Willis Brooksville, FL 6 6 15
7 168 KTM 3025430 Colt Golembeski Land O Lakes, FL 4 8 14
8 91 KTM 2196523 Justin Petters Dade City, FL 7 7 13
9 317 KTM 2233937 Logan Mortberg Deltona, FL DNF 9 12
65 (10-11)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 KTM 2947240 Ivan Aldama Jr Marathon, FL 1 1 25
2 5 KTM 2119669 Ryder Gwynn Orlando, FL 2 2 22
3 106 KTM 3097608 Brandon Ma Orange City, FL 3 3 20
4 176 KTM 3309591 William Jordan 4 4 18
Race Results Race: 8
Printed: 02:53 pm
Plus 30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 707 KAW 2740020 Steve A. Binegar Jr Ocala, FL 2 1 25
2 710 SUZ 3225415 Guido Santagati Miami, FL 1 2 22
3 907 HON 2218613 Emil Nacnac Riverview, FL 3 3 20
4 14 HON 908852 Pablo Holgado Miami Springs, FL 5 4 18
5 6 KTM 2287136 Gustalo Bardi Miami, FL 4 5 16
DNF 66 HON 3307270 Juan Manuel Costa Mar Del Plata, NA DNF DNS 15
Plus 40
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 202 YAM 727846 Daniel Zullo Royal Plm Bch, FL 1 1 25
2 613 KAW 3303556 Eric Parham Middleburg, FL 2 2 22
3 200 KAW 3089374 Alan Livengood Belleview, FL 3 3 20
Plus 55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 HON 2106684 Harvey Sorensen Jr Palm Bay, FL 1 1 25
2 931 KTM 3200643 Mark Elliott Casselberry, FL 2 2 22
Race Results Race: 9
Printed: 02:53 pm
250 A/Pro
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 868 YAM 874988 Tristan Lane Deland, FL 1 1
2 73 HON 963277 Jose Maldonado Lakeland, FL 2 2
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 50 YAM 217055 Austin Winslow Saint Cloud, FL 1 1 25
2 93 YAM 2066129 Tommy Cooley Brooksville, FL 2 3 22
3 3 YAM 2106010 Perry Warren Plymouth, FL 4 2 20
4 56 YAM 234748 Zachary Robinson Dover, FL 3 4 18
5 / YAM 3017249 Nikolas Bustamante Venezula, DNF 5 16
DNS 132 YAM 872786 Ty Casey Seminole, FL DNS DNS
450 All (no A or Pro)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 21 YAM 693414 Kevin G. Steele Seminole, FL 1 1 25
2 100 HON 3203706 Cole Harley Deltona, FL 2 2 22
3 254 YAM 2002902 Stephen Malec Riverview, FL 3 3 20
4 359 HON 906145 Eric Jacobs Clearwater, FL 4 DNS 18
Race Results Race: 10
Printed: 02:53 pm
85 Jr Mini (9-13)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 75 KAW 2106686 Evan Ferry Largo, FL 2 2 25
2 400 HSK 2106754 Gael Ruiz Del Campo Ontario, CA 4 1 22
3 731 KAW 2655704 Ayden Shive Dade City, FL 1 4 20
4 199 KAW 2834447 Caleb Groves Floral City, FL 3 5 18
5 4 KTM 2890617 Matti L. Jorgensen Jr Graested, 7 3 16
6 899 SUZ 2155899 Rosue Hernandez Jr Miami, FL 6 7 15
7 95 HSK 895089 Cody S. Russell Clermont, FL 5 8 14
8 116 KTM 1096449 Maddax Spatafore Altamonte Sprin, FL 9 6 13
9 77 SUZ 871497 Dustin V. Salter Sarasota, FL 8 9 12
10 95/ KTM 2997917 Jessica Jeffery 11 10 11
11 100 KTM 2196585 Quentin Sandavol Dade City, FL 10 11 10
Supermini 1 (12-16)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KTM 2114088 Maggie Gerrits Crystal River, FL 1 1 25
2 102 KAW 2256102 Austin Robinson Jacksonville, FL 2 2 22
DNF 162 KTM 2887262 Isabella Contopoulo Homosassa, FL DNF DNS 20
Race Results Race: 11
Printed: 02:53 pm
51 (4-6) Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 805 COB 2233944 Charles Morris Royal Palm Beach, FL 2 1 25
2 26 KTM 2234370 Carson Wood Zephyrhills, FL 1 2 22
3 150 COB 3135088 Jaidann Lewis Lakeland, FL 3 3 20
4 24 COB 2197935 Colten Shives Lake Placid, FL 6 4 18
5 971 COB 3231301 Jake Roberts Clearwater, FL 5 5 16
6 923 KTM 3232675 Kayden Odell Valrico, FL 4 6 15
7 117/ COB 2287118 Brayden Comerford Ft. Lauderdale, FL 7 7 14
8 116 COB 3228594 Jada Conner Hilliard, FL 8 8 13
51 (7-8) Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 KTM 2196584 Emile Lacher Brooksville, FL 1 1 25
2 317 KTM 2233937 Logan Mortberg Deltona, FL 2 2 22
3 117 KTM 2233943 Brandon Comerford Fort Lauderdale, FL 3 3 20
DNS 20/ KTM 3231395 Trace Palmer Homosassa, FL DNS DNS
Race Results Race: 12
Printed: 02:53 pm
Schoolboy 1 (12-16)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 43 YAM 958452 Cullin Park Clermont, FL 1 1 25
2 715 YAM 1008182 Christian Dresser Oviedo, FL 3 2 22
3 119 YAM 282835 Tyler Lang Port Richey, FL 2 3 20
4 319 KTM 2795088 Christopher W. Post Jr Port St Lucie, FL 4 4 18
DNS 306 KTM 263311 Brad Williams Edmeston, NY DNS DNS
DNS 279 YAM 893168 Jeffrey Chambers Punta Gorda, FL DNS DNS
Schoolboy 2 (13-16)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 YAM 2287104 Fermin Ciccimarra Doral, FL 1 1 25
2 151 YAM 898116 Matthew Doherty Boxford, MA 3 2 22
3 20 YAM 870963 Jarrett Drewes Seminole, FL 2 3 20
4 225 YAM 865750 Parker Mcguire Saint Johns, FL 4 4 18
5 7 KTM 3212815 Tyler Fergerson Citrus Springs, FL 5 DNF 16
DNS 28 KAW 2079954 Levi J. Newby Whitehall, MT DNS DNS
Race Results Race: 13
Printed: 02:53 pm
Plus 35
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 613 KAW 3303556 Eric Parham Middleburg, FL 1 1 25
2 13 KTM 3255164 David T. Brown Orange Park, FL 2 2 22
3 66 HON 3307270 Juan Manuel Costa Mar Del Plata, NA DNS 3 20
Plus 50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 HON 2106684 Harvey Sorensen Jr Palm Bay, FL 1 1 25
2 32 KAW 525881 Edward Higgins Coconut Creek, FL 2 2 22
3 63 KTM 216702 Gifford K. Quast Weeki Wachee, FL 3 3 20
4 952 KAW 217087 Dwayne Lewis Ocoee, FL 4 4 18
Race Results Race: 14
Printed: 02:53 pm
65 (7-11)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 KTM 2947240 Ivan Aldama Jr Marathon, FL 1 1 25
2 5 KTM 2119669 Ryder Gwynn Orlando, FL 3 2 22
3 51 KTM 2196542 Nathan Jeffery Orlando, FL 4 3 20
4 57 KTM 2879187 Chase Matott Palatka, FL 2 6 18
5 106 KTM 3097608 Brandon Ma Orange City, FL 5 4 16
6 108 KTM 2118835 Zane Spires Newberry, FL 6 5 15
7 199 KTM 2233909 Kayden Groves Floral City, FL 8 7 14
8 168 KTM 3025430 Colt Golembeski Land O Lakes, FL 7 9 13
9 289 KTM 2153388 Tyler W. Willis Brooksville, FL 9 8 12
10 176 KTM 3309591 William Jordan 10 10 11
Race Results Race: 15
Printed: 02:53 pm
Mini Sr. (12-15)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 400 HSK 2106754 Gael Ruiz Del Campo Ontario, CA 1 1 25
Supermini 2 (13-16)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 306 KAW 263311 Brad Williams Edmeston, NY 1 1 25
Girls (12-16)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KTM 2114088 Maggie Gerrits Crystal River, FL 1 1 25
2 95/ KTM 2997917 Jessica Jeffery 2 2 22
3 362 HON 2826562 Kaitlyn Helzer Port Richey, FL 4 3 20
4 162 KTM 2887262 Isabella Contopoulo Homosassa, FL 3 DNS 18
Race Results Race: 16
Printed: 02:53 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 41 HON 3203706 Cole Harley Deltona, FL 1 1 25
2 20 YAM 870963 Jarrett Drewes Seminole, FL 6 4 22
3 54 KTM 1034055 Jonathan Fitzgerald Apopka, FL 4 8 20
4 31 YAM 2119656 Dominick Tinari Weeki Wachee, FL 12 2 18
5 14 KTM 846638 Jack Valdez Orlando, FL 11 3 16
6 12 SUZ 2256152 Nazareno Iglesias Miami Springs,, FL 9 5 15
7 151 YAM 898116 Matthew Doherty Boxford, MA 10 7 14
8 412 KAW 845078 Conner Morris Valrico, FL 8 9 13
9 34 KTM 2928833 Hunter W. Blackledge Palm Coast, FL 7 12 12
10 413 YAM 2188992 Evan Haimowitz Saint Johns, FL 3 17 11
11 9 YAM 2287104 Fermin Ciccimarra Doral, FL 16 6 10
12 719 YAM 872809 Jacob T. Bender Weeki Wachee, FL 2 DNF 9
13 225 YAM 865750 Parker Mcguire Saint Johns, FL 17 11 8
14 185 KAW 3008171 Connor P. Fortune Port Orange, FL 15 13 7
15 154 YAM 2256129 Markus Sowles St Cloud, FL 14 14 6
16 10 YAM 2777275 Gerhard Matamoros Oviedo, FL 5 DNF 5
17 353 YAM 2204353 Daniel T. Heed Sarasota, FL 22 10 4
18 11 HON 3106910 Landon Davis Middleburg, FL 13 19 3
19 87 YAM 2163211 Chi Chi Bammann Spring Hill, FL 19 15 2
20 418 YAM 2154311 Blair Howard Belleview, FL 18 16 1
21 13 KTM 2233919 Juan Arteaga Cairo, GA 20 18
22 5/ YAM 2196588 Fischer Londeree Windermere, FL 21 20
23 533 HON 3265224 Brandon M. Winton Norwich, NY 23 DNS
DNS 7 KTM 3212815 Tyler Fergerson Citrus Springs, FL DNS DNS
Race Results Race: 17
Printed: 02:53 pm
51 (4-8) Stock Open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 KTM 2196584 Emile Lacher Brooksville, FL 1 1 25
2 317 KTM 2233937 Logan Mortberg Deltona, FL 2 2 22
3 24 KTM 2197935 Colten Shives Lake Placid, FL 3 4 20
4 805 COB 2233944 Charles Morris Royal Palm Beach, FL 5 5 18
5 117 KTM 2233943 Brandon Comerford Fort Lauderdale, FL 8 3 16
6 527 KTM 3020736 Elijah Evans Dade City, FL 7 6 15
7 150 COB 3135088 Jaidann Lewis Lakeland, FL 6 7 14
8 971 COB 3231301 Jake Roberts Clearwater, FL 9 8 13
9 117/ COB 2287118 Brayden Comerford Ft. Lauderdale, FL 4 DNF 12
DNS 20/ KTM 3231395 Trace Palmer Homosassa, FL DNS DNS
Race Results Race: 18
Printed: 02:53 pm
250 All (no A or Pro)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3 YAM 2106010 Perry Warren Plymouth, FL 1 1 25
2 27 HON 2106128 Victor Gonzalez Miranda, VE 2 2 22
3 / YAM 3017249 Nikolas Bustamante Venezula, 3 3 20
Plus 45
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 202 YAM 727846 Daniel Zullo Royal Plm Bch, FL 1 1 25
2 200 KAW 3089374 Alan Livengood Belleview, FL 2 2 22
3 32 KAW 525881 Edward Higgins Coconut Creek, FL 3 3 20
4 952 KAW 217087 Dwayne Lewis Ocoee, FL 5 4 18
5 19/ KAW 3202815 Mike Worley Albany, GA 4 5 16
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com